אודותנו

ארגון מהנדסים ללא גבולות - שלוחת הטכניון נוסד במאי 2008 במטרה לשתף פעולה עם קהילות מתפתחות על מנת לשפר את איכות חייהן באמצעות פרויקטים של הנדסה ברת קיימא בתחומים של מים, שפכים, אנרגיה מתחדשת ובנייה אקולוגית.

הסניף פועל ללא מטרות רווח.

חברי הארגון הינם סטודנטים מתחומי הנדסה ומדעים, חברי סגל ואנשי מקצוע. הארגון הוקם בתמיכתו של דיקן הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית.

בעלי תפקידים

יו"ר שלוחת הטכניון – ליעד דרי, מאסטרנטית להנדסת סביבה

ראש צוות מים ושפכים – נעמי לוי, מאסטרנטית להנדסת סביבה

ראש צוות אנרגיה – תום סופר, סטודנט להנדסת מכונות

ראש צוות בנייה – יניב כהן, סטודנט להנדסה אזרחית

חברי סגל שותפים

פרופסור מרק טלסניק, היחידה להנדסת קרקע ומבנים

פרופסור יהודה עגנון, היחידה להנדסת מים, סביבה וחקלאות

מהנדסים ללא גבולות - ארה"ב

EWB-USA הינו ארגון הומניטרי ללא מטרות רווח שנוסד על מנת לשתף פעולה עם קהילות מתפתחות בעולם על מנת לשפר את איכות חייהן. השותפות כוללת יישום של פרויקטים הנדסיים ברי קיימא במקביל לפיתוח דור של מהנדסים עם אחריות גלובלית.

הפעילויות של EWB-USA הינן בנייה של מערכות ברות קיימא שאותן הקהילות המתפתחות יכולות לתפעל ללא עזרה חיצונית ובמקביל הקניית ידע טכני, ניהולי והנדסי. הפרויקטים מבוצעים בשיתוף פעולה מלא עם הקהילה.

EWB-USA נוסד בסתיו 2000 ע"י פרופסור ברנרד אמאדה מאוניברסיטת בולדר, קולורדו המכהן כיו"ר הארגון כיום והינו שותף להקמתו של הארגון הבינ"ל EWB.

מאז הקמת הארגון נוסדו למעלה מ 200 סניפים באוניברסיטאות ברחבי ארה"ב אשר ביצעו יותר מ 300 פרויקטים בכל העולם בתחומים של מים, שפכים, אנרגיה מתחדשת, בנייה וחינוך.